Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2016 on seljataga!

Reedel, 1. aprillil 2016 toimus Kohtla-Järvel juba teistkordselt Ida-Virumaa noorte kunstiturniir, mille näol on tegemist Eestis kontekstis erilise reaalajas toimuva kunstivõistlusega, kus iga osaleja käe all pidi koha peal 4 tunni jooksul valmima suuremõõtmeline (50x70cm) maal teemal „Just see on armastus!“. Valitud teema eesmärgiks on motiveerida noori mõtlema meie elu headele külgedele ja arendada seeläbi positiivset ellusuhtumist ja maailmanägemust.

Vanema vanuserühma Hõberaami pälvinud Õnne Tera Järve gümnaasiumist maalimas. Foto: Matti Kämärä

Noorte fantaasia on piiritu ning maalidel käsitleti kõige erinavamaid armastuse vorme ja avaldumisviise. Noorema vanuserühma puitraami laureaadi Anastassia Janovskaja pilt kujutas armastust iseenda vastu, mis autori sõnul on tänapäeval harva esinev nähtus kuna inimesed on enda suhtes tunduvalt kriitilisemad ja unustavad, et iseennast peaks kohtlema samasuguse hoole ja hellusega nagu oma lähedasi. Vanema vanuserühma võitja Delen Schule töö kujutas aga abstraktseid inimkujusid, üksteise embuses, sest kallistus on autori sõnul üks kõige ilusamaid viise kuidas oma kiindumust väljendada ja tegemist on väga intiimse asjaga, mis eeldab ja väljendab täielikku usaldust inimeste vahel. Hõberaami pälvinud Õnne Tera kujutas oma tööl isiklikule kogemusele põhinedes visuaalselt tundeid, mida tekitab temas armastus, mis on küll imeline, kuid vahel nii kuum, et tundub väljakannatamatu.

Kunstiturniiri eesmärgiks on anda maakonna üldhariduskoolide noortele andekatele õpilastele, kelle kunstianne on avaldunud tavakooli kunstitundides, võimalus ennast proovile panna ning arendada loovat mõtlemist, kunstilist ja sõnalist eneseväljendusoskust ning neid tunnustada. Kõige keerulisemaks osaks pole enamiku laste jaoks mitte maalimine vaid oma töö esitlemine kaasvõistlejatele ja žüriile, kuhu kuulusid tuntud Ida-Virumaa kunstnikud Aarne Hanni (esimees), Arvo Aun, Olga Zarkova ja Selveri esindaja Nadežda Vähter.

Kuna üldhariduskoolides on kunstiõpetuseks kasutatavad vahendid ja materjalid piiratud, siis on see paljudele õpilastele esmakordne võimalus professionaalselt oma kunstitöö teostada ning seda avalikult näitustel eksponeerida. Ida-Virumaa noorte kunstiturniiri näol on tegemist hea näitega avaliku sektori ja eraettevõtete koostööst, sest ürituse õnnestumiseks on andnud oma panuse nii IVOL, Kohtla-Järve linnavalitsus, Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, Jardin lilled, Koduekstra, Selver, Polven Foods, Kohtla kaevanduspark-muuseum, Ideaal Kosmeetika, Aleks-Alla OÜ, OÜ Nursulu, Kwintex kui ka Charlot. Ilma selliste noorte arengusse panustavate ettevõteteta, kellest paljud on üritusega seotud selle sünnist saati, oleks nii mastaapset kunstivõistlust võimatu korraldada – suur tänu neile kõigile!

Kokku osales võistlusel 30 andekat noort, keda saatsid üritusel nende kunstiõpetajad, 10 erinevast õppeasutusest üle terve Ida-Virumaa - Aseri Koolist, Ahtme Gümnaasiumist, Jõhvi Põhikoolist, Jõhvi Gümnaasiumist, Iisaku Gümnaasiumist, Narva Kesklinna Gümnaasiumist, Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumist, Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumist, Kohtla-Järve Maleva Põhikoolist, Toila Gümnaasiumist. Huvi ürituse vastu on aga veelgi suurem ja tuleviku vaadates näen ma

Ida-Virumaa noorte kunstiturniiri kasvamist üle-eestiliseks loovusfestivaliks.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square