Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2017 innustab unistama!


31. märtsil 2017 toimub juba kolmandat korda Ida-Virumaa noorte kunstiturniir, mille eesmärgiks on anda maakonna üldhariduskoolide noortele andekatele õpilastele, kelle kunstianne on avaldunud tavakooli kunstitundides, võimalus ennast proovile panna, arendada nende loovat mõtlemist, kunstilist ja sõnalist eneseväljendusoskust ning neid tunnustada. Tegemist on Eestis erakordse reaalajas toimuva kunstivõistlusega, kus iga osaleja käe all peab 3,5 tunni jooksul valmima suuremõõtmeline maal teemal „Unistustes peitub jõud!“.

1972. aastal viis Ameerika teadlane ja etnoloog John B. Calhoun läbi huvitava eksperimendi. Ta lõi hiirtekoloonia jaoks ideaalsed elamistingimused, et jälgida, kuidas nad oma elu üles ehitavad. Katse käigus hakkasid loomad kiiresti paljunema ja oma elu strateegiliselt üles ehitama. Iga järgnev põlvkond tegi ühise tuleviku nimel aina vähem, kuni vajadus kasuliku töö tegemiseks kadus. Analoogne on ka olukord tänapäeva Eestis: vanem põlvkond, kelle elu- ja haridustee valikuvõimalusi võis kokku lugeda ühe käe sõrmedel, planeerisid eelseisvat elu palju rohkem kui noored, kelle päralt on peaaegu kogu maailm. Suur osa tänapäeva noortest ei unista, mistõttu puudub ka motivatsioon tegutsemiseks. Mõtlema panev on fakt, et katse lõpuks suri kogu Calhouni hiirtekoloonia välja.

Seekordse teema eesmärgiks ongi innustada noori unistama ja tegema suuri plaane tulevikuks. Pole tähtis kas unistada õppimisest mainekas ülikoolis, rahuldust pakkuvast karjäärist, oma ettevõtte rajamisest, armastavast perest, hingesugulase leidmisest, maailma avastamisest või millestki hoopis muust. Unistusi on väikseid ja suuri, aga just nende olemasolu annab meile jõu tegutsemiseks.

Esmakordselt on sel aastal lisaks 30 Ida-Virumaa koolinoorele võimalus üritusest osa võtta ka 10 teistest maakondadest pärit õpilasel.

Kunstitalente toetavad läbi aastate Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit, Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, Kohtla-Järve linnavalitsus, Selver, Jardin lilled, Koduekstra, Ideaal Kosmeetika, Charlot, Vironia kaubanduskeskus, Polven Foods, Kohtla kaevanduspark-muuseum, Aleks-Alla toitlustus & catering, OÜ Nursulu ja Kwintex.

Julget unistamist ja osavõttu!


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2015 V.Linder