Ida-Virumaa noorte kunstiturniir 2020

3. aprillil 2020 toimub Kohtla-Järve kultuurikeskuses VI Ida-Virumaa noorte kunstiturniir teemal „Tagasi juurte juurde“, mille eesmärgiks on anda üldhariduskoolide andekatele kunstnikele võimalus ennast proovile panna 3,5-tunnisel kunstiturniiril, mille raames peab valmima etteantud teemal kohapeal suuremõõtmeline akrüülmaal.

Teema "Tagasi juurte juurde" kutsub noori arutlema mineviku, oleviku ja tuleviku üle. Juured peituvad sügaval maa sees ning nii tugev ja elujõuline kui on juurestik, on ka kõik sealt edasi arenev ja kasvav. Filmi Tõde ja õigus lõpustseenis ütleb Andres: "Mida teeb inimene, kui tal on siht oma teel kadunud ja ta on eksinud? Ta läheb
tagasi algusesse, sest seal on vastus sellele küsimusele, mida ta üleüldse algselt otsima asuski!" Kui me ei tea enam, kuidas edasi tegutseda, siis tuleb heita pilk vanade tarkuste juurde ning sealt otsida oma tee. Millises maailmas tahavad noored elada tulevikus ja kas saame õppida mineviku tarkustest? Kas vanad kombed ja traditsioonid on need, mis viivad meid edasi? Millise panuse saab anda noor, et meil oleks aina muutuvas maailmas hea elada?
Kunstiturniiril näitavad noored, kui väärtuslikuks peavad nemad seda, kust nad pärit on, millised on nende juured, kuidas neid hoolikalt hoida ja kuidas läbi maalimise seda edasi anda.

Üleriigiliseks kasvanud kunstiturniir koosneb sel aastal kahest voorust. Esimeses voorus hindab žürii vaid valminud tööde kunstilist ja tehnilist taset ning valib välja kuni 20 parimat tööd, mille autorid peavad 2. voorus esitama teose 3 minutilise kaitsekõne. Võitja selgub kahe vooru tulemuste liitmisel. 

 

Kunstiturniirist on osa võtma oodatud  kõikide Eesti üldhariduskoolide 7.-12. klasside õpilased.

 

Hindamine toimub kahes vanuserühmas:

  1. 7.-9. klass

  2. 10.-12. klass

 

Võitjad valib välja professionaalne žürii. Hinnalised kingitused antakse välja mõlema vanuserühma kolmele parimale. Võistlusel osalemise eest tunnustatakse tänukirjadega kõiki koole ja väikeste meenetega iga õpilast ning juhendajat.

 

Kunstiturniiril valminud töid esitletakse näitustel ning kodulehe veebigaleriis. 

© 2015 V.Linder